В Україні планують ввести податок на розкіш

Політика
20 листопада 2011 о 09:521175 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В Україні планують ввести податок на розкіш
В уряді хочуть змусити багатих українців протягом 5 років фінансувати пенсійні виплати.


Фото з сайту mediashelf.kiev.uaФото з сайту mediashelf.kiev.ua

Вже з 1 січня запропоновано ввести податок на багатство, яким будуть обкладати все - від коштовностей і яхт до нерухомості і землі. Це дозволить виручити для пенсіонерів 800 мільйонів гривень на рік. Про це йдеться на сайті kommersant.ua. Депутати готові підтримати ініціативу Кабінету міністрів, щоб скоротити "колосальний розрив" в доходах населення. Але експерти називають це популізмом, оскільки існує легальна можливість ухилитися від сплати нового податку.
Віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко приступив до відновлення соціальної справедливості. У п'ятницю міністерство оприлюднило законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на багатство", яким з 1 січня 2012 року планується збільшити податковий прес на багатих. Згідно з документом, до 2017 року фізичні особи, як резиденти, так і нерезиденти, які володіють рухомим і нерухомим майном в Україну і хто купує дорогі товари, платитимуть новий податок. Отримані кошти, 800 мільйонів гривень на рік, будуть направлятися через спеціальний фонд держбюджету на дотацію Пенсійному фонду для виплати пенсій та надбавок до них, нарахованих за пенсійними програмами.

Представників середнього класу пропонується обкладати податком у розмірі 19% ...
Податок на багатство не скасовує інші платежі, наприклад, збір за першу реєстрацію автомобіля або мита, а є доповненням до них. Один раз в рік тим, кого пан Тігіпко вважає багатими, доведеться сплатити 2% мінімальної зарплати (МЗ; на 1 січня вона становитиме 1073 гривень) за 1 квадратний метр квартири площею понад 300 квадратних метрів. Ця ж ставка буде застосовуватися при володінні будинком площею від 600 квадратних метрів.
А, наприклад, при покупці годинників, телефонів, зброї, ювелірних виробів з дорогоцінних металів вартістю понад 2 тисячі євро, а також взуття, одягу, хутра, антикваріату вартістю від 3 тисяч євро необхідно буде протягом місяця сплатити 10% їх вартості. Ця ж ставка буде додатково сплачуватися при ввезенні товару фізособою в Україну.
До теми - Нардепы отказались повышать украинцам минимальную зарплату.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter