До 67-ої річниці визволення України від фашистських загарбників Полтавська обласна організація Партії регіонів провела велопробіг місцями бойової слави

Політика
1 листопада 2011 о 15:201197 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 До 67-ої річниці визволення України від фашистських загарбників Полтавська обласна організація Партії регіонів провела велопробіг місцями бойової слави
Міцну державу збудуть лише справжні патріоти.
А виховання патріотизму неможливо без хорошого знання історії. Так вважають у Партії регіонів. Тому й приділяють велику увагу поглибленню знань молодого покоління про героїчне минуле нашої країни.

29 вересня, у рамках відзначення 67-річниці визволення України від фашистських загарбників, у Полтаві провели патріотичний велопробіг.Організатором виступила Полтавська обласна організація Партії регіонів. Колону з понад півсотні велосипедистів очолили Валерій Пархоменко, керівник апарату облдержадміністрації, заступник голови Полтавської обласної організації Партії регіонів та Оксана Деркач, секретар міської ради Полтави, голова міської організації Партії регіонів.

Почали захід о 10 ранку з покладання квітів до Меморіалу Солдатської Слави, а потім сіли на велосипеди. Їхали неквапливо: зі швидкістю близько 18 кілометрів на годину – враховували, що у колоні є велолюбителі-початківці. Дехто приладнав до своїх велосипедів синьо-жовті, блакитні знамена, майорів навіть червоний прапор перемоги. Відвідали місця Полтавського району, у яких під час Великої Вітчизняної війни проходили значущі для Полтавщини бої: Грабинівку, Ковалівку, Надержинщину, Кованьківку, Кротенки. У кожному населеному пункті велосипедистів зустрічав голова сільської ради та місцева громада. Разом клали квіти до пам’ятників загиблим воїнам та слухали розповідь з уст сільського голови про події, які відбулися у цих місцях під час бойових дій.

– Захід пройшов у рамках програми «Патріоти Полтавщини», яка розроблена до 2015 року, – розповів Валерій Пархоменко. – Наша мета – розширити знання молоді про історію України. – Ми старалися сьогодні не говорити про нашу партію, про політику, просто згуртували молодь, і провели юнаків і дівчат історичним маршрутом. Це вже третій велопробіг з початку року. Їздити будемо, доки дозволятиме погода. Наступного разу плануємо відвідати Кобеляцький район – місце, де відбулося форсування Дніпра.

Окрім історичної складової пробігу, у Кованьківці полтавців чекала приємна несподіванка – для них провели екскурсію на конеферму. Всі учасники в обідню пору підкріпили сили солдатською кашею.

Фінішували рівно о 16 годині біля пам’ятника генерал-лейтенанту Зигіну. Разом з ветеранами  війни молодь поклала до пам’ятника квіти. А біля Київського райвиконкому юні полтавці спілкувалися уже у більш неформальній обстановці. Тут велосипедисти отримали грамоти та фотографії на згадку про подорож та змогли поділилися враженнями. Символічно те, що велосипедисти у день 67-ої річниці визволення України подолали 67 кілометрів шляху.

– Я сьогодні вперше проїхав місцями бойової слави, – поділився враженнями з журналістом Ярослав, 26-літній полтавець. – Їхав без друзів, почувши про акцію, але самотності не відчував. У колоні панувала дуже приємна атмосфера. Вважаю, що маршрут обраний вдало та й погода була приємна. Місцеві жителі до нас ставились дуже приязно. Сьогодні я дізнався багато від них про події на Полтавщині років війни.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
на правах реклами ®