Чи штрафуватимуть за новим законом мисливців, страйкболістів та любителів стилю «мілітарі»

Новини
Валентина Зайченко13 вересня 2011 о 16:572447 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Чи штрафуватимуть за новим законом мисливців, страйкболістів та любителів стилю «мілітарі»
8 вересня народними депутатами у першому читанні був прийнятий законопроект
, який передбачає обмеження та санкції за носіння форменого одягу, використання спеціальної символіки та знаків розрізнення.Продавці камуфляжу та політики запевняють, що звичайних людей, які люблять носити такий одяг, після прийняття закону штрафувати не будуть. Але трактування закону нечітке, вважають представники громадських формувань, які побоюються, що закон таки торкнеться не тільки псевдо міліціонерів у купленій формі .

У ЗМІ та блогах цю новину не перестають обговорювати. Існують думки, що після прийняття такого закону носити одяг кольору «камуфляж» буде заборонено навіть мисливцям, рибалкам та звичайним громадянам, які люблять такий стиль.

І справді, з фраз, які звучать в законопроекті, не можна чітко зрозуміти, що ж таки не можна буде робити: носити камуфляж зі знаками розрізнення встановленого зразка чи взагалі не можна буде носити камуфляж?

Законопроект на початку року був направлений на доопрацювання, адже, за висновком  експертної комісії, закон у тому вигляді недоцільний, адже будь-який показ мод у стилі «мілітарі» міг би підпасти під адміністративне правопорушення.

Нову ж редакцію законопроекту все одно не всі вважають досконалою.

Витяг з законопроекту, розміщеного на офіційному сайті Верховної Ради України:

«Носіння військової форми одягу Збройних Сил України, форми одягу інших військових формувань, знаків розрізнення, використання колористики «камуфляж» для військовослужбовців та осіб, які мають спеціальні звання, особами, які не мають на це права, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом».

Санкції, які передбачаються за такі порушення, – попередження або накладання штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 гривень). За повторне порушення від 255 до 850 гривень.Крім цього, заборонятиметься використовувати спеціальну символіку.

Витяг з законопроекту: «Символіка об’єднань громадян, політичних партій та громадських організацій не повинна відтворювати державні чи релігійні символи, а також символіку Збройних сил України, інших військових формувань, а також органів виконавчої та судової влади, затверджену відповідними постановами Кабінету Міністрів України».

Формування, які використовують формений одяг без права на це, будуть оголошені поза законом.

Витяг з законопроекту: «Не підлягають легалізації, а діяльність легалізованих об’єднань громадян забороняється у судовому порядку, які в своїй діяльності використовують носіння форменого одягу, знаків розрізнення, встановлених військових та спеціальних звань Збройних сил України та інших військових формувань, а також органів виконавчої та судової влади».

Форменим одягом у законопроекті прийнято вважати одяг (однострій), який встановлюється законом з метою відокремлення службових осіб, що виконують покладені на них спеціальні обов’язки у сферах військової, правоохоронної, охоронної діяльності.Політики обіцяють, що рибалок та мисливців за камуфляж не каратимуть

12 вересня Анатолій Гриценко, голова комітету ВР по питанням національної безпеки та оборони, заявивив у ЗМІ, що таки звичайних людей, які носять одяг кольору «камуфляж», закон стосуватися не буде. Він пообіцяв «вичистити» закон від фраз, які можуть трактуватися двояко. «Закон не стосуватиметься рибалок, мисливців, двірників та усіх, хто любить камуфляж. Він направлений на те, щоб зупинити маразм, коли ряджені чіпляють на себе генеральські лампаси та зірки, а справжні офіцери віддають їм честь», сказав Анатолій Гриценко.

На офіційному сайті Верховної Ради пояснили, навіщо потрібен новий закон. На сайті йдеться, що автори аргументували прийняття законопроекту тим, що в Україні за роки незалежності з’явилося багато державних та громадянських структур, осередків козацького руху, які всупереч чинного законодавства використовують форму одягу, її елементи, символіку і знаки розрізнення військовослужбовців військових формувань та працівників органів внутрішніх справ.

Народні депутати вважають, що це призвело до надлишкової мілітаризації суспільства, коли практично всі приватні охоронні агенції, не маючи на це право носять формений одяг у колористиці "камуфляж", затвердженій нормативними актами для Збройних сил України, та символіку і знаки розрізнення силових структур. Козацькі осередки, які фактично є громадськими об'єднаннями, в своїй діяльності використовують зразки форменого одягу, який відповідає зразкам обмундирування Збройних сил України, МВС України та інших військових формувань. Не маючи на це право, використовують знаки розрізнення (погони, зірочки, лампаси), символіку силових структур.

Автори також звертають увагу на те, що останнім часом почастішали випадки використання одностроїв під час вчинення злочинний дій, рейдерських захопленнях підприємств групами людей у форменому одязі.Продавці камуфляжу за закон про заборону носіння форми– Форма військ НАТО не буде підпадати під цей закон. Ми як продавали так і будемо продавати спецодяг, камуфляж, форму без знаків розрізнення, встановлених державою. Цей закон стосуватиметься лише тих, хто незаконно використовує, наприклад міліцейську форму або форму інспектора ДАІ. І правильно. Нехай вводять обмеження. А то купують деякі форму даішника за 800 гривень, а потім стоять на дорозі та заробляють гроші, обманюючи людей, – говорить продавець камуфляжу одного з магазинів Полтави.

– Це не форма, а спецодяг захисного кольору, – говорить продавець камуфляжу на центральному ринку.  – Поки на ньому немає спеціальних знаків, нашивок, кокард, зірочок – це не форма. Я дивився по телебаченню, що камуфляж можна буде носити. Просто якщо ти не генерал, то не можна буде чіпляти собі генеральську зірку. Тому цей закон вважаю досить раціональним.

Хоча у ЗМІ та блогах поширена думка про те, що закон направлений на те, щоб штрафами з рибалок та мисливців наповнювати державну казну.

Представники ж різних об’єднань та формувань, які використовують камуфляж,  вважають, що новим законом будуть обмежені саме вони.

За їх словами, закон трактувати можна будь-як через нечіткі формулювання. Тому з’являться зайві приводи для притягнення до відповідальності представників таких організацій. А «під роздачу» потраплять ще й мисливці та рибалки, які носять камуфляж.

Детальніше свою думку «Колу» розповів Дмитро, представник однієї з націоналістичних організацій.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter