Під Полтавою на фестивалі зберуться дзвонарі з трьох країн

Новини
Ніна Король30 серпня 2011 о 14:551370 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Під Полтавою на фестивалі зберуться дзвонарі з трьох країн
Міжнародний фестиваль дзвонарської майстерності пройде на вихідних під Полтавою, наймолодшій учасниці – 12 років.у кожного дзвону – свій голосу кожного дзвону – свій голос

Дійство під назвою «Диканські передзвони» пройде на Полтавщині вдруге. Відбуватиметься фестиваль 3 та 4 вересня, перший день при Свято-Троїцькому храмі у селі Великі Будища, другого – при Свято-Миколаївському храмі, що в Диканьці. Чути церковний передзвін слухачі зможуть близько 2 годин (за один день).
– 26 учасників, серед яких два хори, порадують глядачів та слухачів своєю майстерністю, – розповів отець Олександр Фіщук, протоієрей Свято-Троїцького храму. – До Полтавщини з’їдуться дзвонарі з Росії, Білорусі та України. Очікуємо дзвонарів із Києво-Печерської лаври, а також професорів дзвонарства.

протоієрей Олександр Фіщукпротоієрей Олександр Фіщук

Одна з наймолодших учасниць – 12 річна Іванна Фіщук, донька настоятеля храму, що у Великих Будищах.  Дівчинка вже минулого року брала участь у фестивалі.
– Тоді донька за два дні опанувала ази дзвонарства, – розповів батько, отець Олександр.
Як розповів Олександр Фіщук, жінки – не рідкість серед дзонарів, їх приблизно 50%.
У самих Великих Будищах церковним дзвоном скликає на службу вірян то 12-річна Іванна, то ще одна парафіянка.
Коли треба дзвонити у церковний дзвін, Іванну батько відпрошує в учителів з уроку.
Своє вміння у Великих Будищах учасники фестивалю продемнострують на дзвонах Свято-Троїцького храму. Як розповів протоієрей Олександр, дзвонів  у святині 8, найбільший важить 700 кілограмів, найменший – блиизько 6.

Минулого року фестиваль проводили у кінці серпня, цьогоріч перенесли на початок вересня через те, що дата припадала на Успіння Пресвятої Богородиці. Організаторами фестивалю виступили Полтавська єпархія Української Православної Церкви, Диканська районна державна адміністрація, Фонд відродження пам’яті Марії Башкирцевої.

До речі, Свято-Троїцький храм налічує 192 роки з дня заснування. Він діяв навіть при комуністичному режимі. Із Полтави та інших міст і сіл сюди приїздили хрестити дітей, розповіла Христина Покутня, сільський голова.
Свято-Миколаївська церква, що в Диканьці, відома тим, що мати класика літератури Миколи Гоголя молилась тут, щоб Богь послав їй дітей.

До речі, нагадуємо, у червні народні артисти Росії Валерій Золотухін та Катерина Васильєва побували у Великих Будищах, дали безкоштовний концерт та взяли участь у відродженні храму. http://kolo.poltava.ua/2011/06/29/zolotuxin-i-vasileva-dali-besplatnyj-spektakl-zhitelyam-poltavskoj-derevni/

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter