Андрій Миронов: Конфлікту з депутатами немає – є лише неприязнь мера Мамая

Ситуація
3 червня 2011 о 17:471821 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Андрій Миронов: Конфлікту з депутатами немає – є лише неприязнь мера Мамая
Сьогодні, 3 червня, прокурор Полтави Андрій Миронов провів із представниками засобів масової інформації брифінг.

– Конфлікту між прокуратурою та депутатським корпусом немає, – розповів Андрій Миколайович. – А це швидше особиста неприязнь до мене міського голови Олександра Мамая. Посада міського голови – це серйозна політична посада, а особа такого рангу повинна поводитися чемно та коректно. Така відсутність культури та ділової мови напевно сталася тоді, коли міський голова згадав своє минуле. Я вважаю, що такі висловлювання неприпустимі для представників державного органу. А негатив цей тому, що ми робимо свою роботу. Я працюю на цій посаді із 1 квітня і саме ці два протести – були першими документами прокурорського реагування. Прокуратура повинна не рідше одного разу на місяць перевіряти рішення виконкому та органів місцевого самоврядування. Якщо ж немає порушень законодавства – питань немає. Але коли вони є, тоді ми реагуємо згідно чинного законодавства. Я намагаюся бути дуже об’єктивним і виконувати своє роботу ретельно.

Прокурор міста пояснив журналістам ситуацію особистим невдоволенням міського голови.

– Ще на посаді прокурора Октябрьського району 6 лютого цього року до мене було звернення начальника державної податкової інспекції стосовно незаконного рішення державних виконавців, – розповів Андрій Миронов. – А рішення суду стосувалося суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи Олександра Федоровича Мамая, який не сплатив податків на суму в 450 тисяч гривень. Державний виконавець обґрунтував закриття провадження тим, що не встановлено місце перебування і особа не має майна. Прокуратура відреагувала і ми притягли до відповідальності державного виконавця. Провадження відновили і 11 березня сплачено 779 тисяч гривень (додатково штраф на суму більше 80 тисяч гривень та 268 тисяч гривень пені). І хочу зазначити, що частина цих коштів пішла до міського бюджету.

І це не остання справа. Я згоден, що прибирання снігу потрібно робити, але без порушення законодавства. Тендер на прибирання за каденції мера Олександра Мамая виграло ТОВ «Агросвіт» (Кобеляки), але воно виявилося після прокурорської перевірки підставним для ПСП «Надія» (Кобеляки). Саме завдяки такій домовленості ці підприємства і виграли тендер. Але порушення не лише в цьому. У кошторисних документах зазначено суму близько мільйона гривень/годин, але у плані робіт таких витрат не було. Тому виконком вносить зміни, але вже не на мільйон гривень державних коштів, а на 379 тисяч гривень. А це незаконні витрати бюджетних коштів на загальну суму більше 200 тисяч гривень. 30 травня порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових обов’язків.

А стосовно ситуації із заступником міського голови Дмитром Трихною, то посадовець не виконав вимогу прокуратури, тому на нього складено адмінпротокол та направлено до суду. Дмитро Васильович обґрунтував не видачу прокуратурі копій рішень виконкому та міської ради тим, що всі рішення розміщені на сайті міської ради (прим. авт. - але ж на сайті міської ради деякі  рішення міськвиконкому закриті для перегляду), а через брак коштів та напруженість роботи персоналу роздрукувати не мають можливості. А за статтею 8 Закону України «Про прокуратуру» на вимогу прокурора чи слідчого копії документів видаються безкоштовно.

Всі слова прокурор міста підтверджував документами та витягами із документами. – Тому на мою думку, всі негативні моменти пов’язані саме із цими фактами порушення чинного законодавства, – сказав Андрій Миронов. – А стосовно того, що прокуратура бездіяльна та не приносить користі громаді Полтави, то тут я можу зазначити факт, що лише за виявлення прокуратурою порушень законодавства у земельних питаннях цього року до міського бюджету надійшло більше 2 мільйонів гривень. Стосовно того, що депутати міської ради відхилили прокурорські протести на вчорашній сесії, то обидві справи підуть до суду, який все і вирішить. - Я не хороший і не поганий. Я – об’єктивний. Тому буду дотримуватися законодавства і перевіряти, щоб його дотримувалися інші, закінчив Андрій Миронов.