Як пожежники та журналісти гасили вогонь під Полтавою

Новини
17 травня 2011 о 16:00904 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як пожежники та журналісти гасили вогонь під Полтавою
Фото і відео. Спільні навчання державного підприємства «Полтавський лісгосп» та підрозділів МНС пройшли у лісі під Полтавою.

Мета навчань - загасити пожежу у лісі недалеко від міста. Такі пожежі бувають часто дуже небезпечними, адже лісосмуга упритул наближена до населеного пункту.

Перед початком навчань провели огляд наявної техніки та провели інструктаж.

Камери заміняють вартових

Потім була демонстрація новинок техніки, яка допомагає вберігати ліс від пожежі – камери спостереження. Вартість такого обладнання близько 50 тисяч гривень. Камера у ясну погоду може "проглядати" на 40 кілометрів. Журналістам продемонстрували оптику на прикладі будівель, що знаходяться у 20 кілометрах, адже було хмарно. Таких камер вже цього літа в області буде 10, закріплених за різними лісгоспами. Також за допомогою камер та супутникової навігації можна точно визначити місцезнаходження пожежі. Раніше таку роботу мали виконувати люди, тобто працівники чергували на вишці. Особливо важкою була така робота в спеку. За допомогою камери у полтавському лісгоспі вже за місяць виявили чотири пожежі та встигли вчасно їх загасити. Також виявляли і порушників.

Після цього усі виїхали гасити лісову пожежу «у стадії загоряння». Як це відбувалося краще за будь-які слова покаже відео. Як то кажуть, краще один раз побачити.

Лісові пожежі розпочинають люди, а розносить вітер

- В реальному житті значно складніше, - не приховує Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп». – Але час приїзду до місця пожежі на навчаннях був реальний. Щоб загасити таку пожежу необхідно менше тридцяти хвилин. Бо надалі є ризик того, що буде дуже велике полум’я.

Найбільш розповсюджена причина лісової пожежі – людський фактор, говорять експерти.

Не дивлячись на численні попередження у пресі та безпосередньо у лісах, люди все одно розводять неконтрольовані вогнища, - говорить Юрій Тараненко, начальник полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. – Це і стає причиною загоряння лісу. Хоча, у минулому році на Полтавщині не було жодної великої лісової пожежі. Для цього необхідна повна готовність наших формувань. Мети навчань -  показати взаємодію лісників та пожежників, я вважаю, вдалося досягти.

Ще одна небезпека лісових пожеж – вітер.

- Коли у лісового господарства не вистачає сил та засобів загасити лісову пожежу на допомогу приходимо ми, – розповідає Микола Вінніков, заступник начальника управління МНС України в Полтавській області з питань оперативного реагування та цивільного захисту, полковник цивільного захисту. – Бувають моменти, коли через неправильний розрахунок пориву вітру, вогнеборці опиняються в смертельній небезпеці. Тому при гасінні лісових пожеж усе потрібно прорахувати.

25 працівників особового складу управління МНС України в Полтавській області, працівники лісгоспу та техніка впоралися із вогнем дуже швидко.