У Полтаві до Євро-2012 службових собак спеціально тренують шукати наркотики та терористів

Новини
Валентина Зайченко29 березня 2011 о 23:54984 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві до Євро-2012 службових собак спеціально тренують шукати наркотики та терористів
До футбольного чемпіонату Європи спеціально готують службово-розшукових собак
у Полтавському кінологічному центрі при УМВС. Тварин тренують розшукувати наркотики, терористів, стримувати натовп, справлятися з хуліганами тощо.

Як запевняють спеціалісти, собаки справляють більший психологічний тиск на правопорушників, ніж правоохоронець – тварин, що зриваються з повідка міліціонера, бояться більше, ніж самого міліціонера.

– Як показала практика на чемпіонаті України, використання собак у охороні громадського порядку досить дієве, адже коли собака рветься з повідка, сильно гавкає, то це впливає морально і психологічно на футбольних фанатів, які порушують громадський порядок. Бажання чинити правопорушення відразу пропадають, – розповів Андрій Смолінський, старший лейтенант міліції, начальник Кінологічного центру.Англійської мови тварин не вчать, але тренують у посиленому режиміВсього у Полтаві в Центрі 35 службових собак. У області – 114. Кожного дня з ними тренуються спеціалісти, а до чемпіонату Європи у навчанні собак акцентуватимуть увагу на певні команди та здібності.

– Навчання собак до Євро особливо не відрізняється від звичайного. Відмінність у тому, що більша увага приділяється дресируванню спеціальних собак – тих, що шукають вибухонебезпечні речовини, наркотики та тренуванню собак-антитерористів. Задача цих собак – затримання правопорушника в будь-яких умовах – при великому скупченні людей, шумі, димових завісах. Тобто все те, що може трапитись під час матчу, коли фанати можуть поводитись неадекватно, – говорить Андрій Смолінський. – Також готуємо патрульних собак.

На питання, чи готують собак розрізняти іноземну мову чи командам іноземною мовою, Андрій Смолінський відповів негативно.

– Собаки знають команди тією мовою, якою їх навчили. Для них немає різниця, яка це мова, – сказав він.Спаніелів вчать шукати наркотики, лабрадорів – вибухівку,  вівчарки ж – універсальніРосійський спанієль Тері тільки вчиться шукати наркотики – їй лише 7 місяців. Але за півтора роки вона буде повноцінним розшуковцем.Щоб навчити собаку шукати наркотичні речовини, її спочатку вчать шукати м’ячик. М’ячик ховають у споруді, одязі, сумці, де завгодно, і пес повинен відшукати річ. Потім цей м’ячик обробляють наркотичною речовиною, щоб собака реагувала і на запах. Процедуру повторюють – ховають м’ячик у різних місцях, і собака повинна його відшукати. Тоді коли вона чує цей запах в іншому місці, вона думає, що то м’ячик і показує господарю-правоохоронцю, де знаходяться наркотики. А саме, сідає біля того місця, або шкребеться туди, – розповіли у Кінологічному центрі.

– Навчити шукати наркотики можна собак різних порід, але ми вчимо російських спанієлів, бо вони невеликого розміру і їм зручніше вести пошук і різних місцях, – розповіли полтавські кінологи. – Лабрадорів ми частіше навчаємо шукати вибухівку. Але не обов’язково вчити саме лабрадорів це робити. Просто так роблять саме у нас в Центрі.

Про німецьку вівчарку спеціалісти говорять, що це універсальна собака. Її можна навчити будь-чому.

Собаки розуміють як голосові команди, так і ті, що показують жестами. У кожного пса у Центрі є свій вихователь-правоохоронець.

У центрі живе пес-пенсіонер Осман, якому вже 11 років. Він три рази був у складі миротворчого батальйону в Косово, шукав наркотичні засоби.

Взагалі службових собак використовують у роботі до 7-8 років. Потім навантаження потрібно зменшувати. Але Осман в свої 11 до цих пір може дати фору навіть молодим псам, – розповів Андрій Смолінський. – Осман нагороджений відзнаками за свою діяльність у Косово.

При Кінологічному центрі діє ветеринарний кабінет. Огляд вихованці Центру проходять щодня. Тут їм надають допомогу, роблять щеплення, профілактику різних хвороб.

Годують тварин не гірше за людей. Меню службових собак різноманітне – терті тушковані овочі, м’ясо, каші, сухі корми.

Біля ветеринарного кабінету у окремій кімнатці чувся писк – три дні тому німецька вівчарка народила щенят. Скоро вони виростуть і з двомісячного віку їх вже можна тренувати.