Обласна влада буде намагатись зменшити вартість проїзду у Полтаві до 1,5 гривні

Новини
Валентина Зайченко19 березня 2011 о 00:53991 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з mkkuzbass.ruПолтавські фахівці вважають, що навіть 1,5 гривні – це висока ціна за проїзд. 


На засіданні Громадської ради при облдержадміністрації говорили і про ціну на проїзд. Олена Адамович, заступник голови облдержадміністрації з економічних питань сказала, що обласна влада буде намагатись зменшити тариф у Полтаві до 1,5 гривні.

– Раніше у обласної влади були повноваження щодо встановлення тарифу на транспорт який рухається в звичайному режимі. Останній такий легітимний тариф був на рівні гривні. Потім, ні для кого не секрет, що в обласної адміністрації були особливі стосунки з міською радою. І коли міські перевізники подавали документи щодо перегляду тарифу у облдержадміністрацію, обласна влада стояла, як-то кажуть, «на смерть» і досить тривалий термін тариф не підвищувала. Це було неправильно, на мою думку. Тоді міська влада, щоб уникнути державного регулювання, своєю владою, а вона мала на це право, перевела транспорт у режим маршрутного таксі. Але таким чином порушила Закон «Про автомобільний транспорт», тому що основний у місті повинен бути транспорт, який рухається у звичайному режимі, – розповіла Олена Адамович. – За цей час, поки відбувалися дебати, процедура державного регулювання змінилася. На сьогодні право встановлювати тариф на будь-який міський транспорт має тільки міська влада. Не обласна. Ми займались питанням різкого підвищення тарифу на проїзд, бо до нас звернулась громадськість. І ми за Конституцією повинні були забезпечити законні інтереси громадян. Але повноваження змінювати тариф тільки у міської влади. Та обласна влада зайняла принципову позицію і ми зробили все, щоб тариф понизити. Тариф знизився до 1,75 гривні, хоча розрахунок був – до 1,5 гривні. Чому зараз ми припинили боротьбу, бо на сьогодні вже є погодження Міністерства економіки України, що тариф у Полтаві повинен бути 1,5 гривні на транспорт, який рухається у звичайному режимі. Тепер наше завдання повернути міську владу в русло Закону «Про автомобільний транспорт» і добитися, щоб не менше 70% міського транспорту рухалося в звичайному режимі за 1,5 гривні.

Володимир Оніщенко, голова Територіального відділення Антимонопольного комітету України у Полтавській області наголосив, що навіть 1,5 гривні – це висока ціна за проїзд.

– Як тільки була опублікована постанова міськвиконкому про підвищення проїзду, ми відразу порушили справу. Там стовідсоткова антиконкурентна змова учасників транспортного ринку. На сьогодні 16 суб’єктів господарювання ховаються від нас. Але вихід з цього становища ми вже найшли. По тих даних, які є у нас, навіть 1,5 гривні – це занадто висока для Полтави ціна за проїзд, – сказав Володимир Оніщенко. – Автобуси треба укрупнювати. Не може бути так, що на зупинці стоїть 5 маршруток, ще й тролейбус. І один поперед одного влаштовують перегони. Це все і екологія, і стан доріг, а найголовніше – вартість проїзду. Заплатити ж потрібно за кожного водія і кондуктора. Витрати набагато зменшаться, якщо транспорт буде більший в розмірах. Маршрутне таксі також має право на життя, але воно повинно відповідати маршрутному таксі, а не якась консервна банка, в яку набивають велику кількість людей. Та ще й заплати 2 гривні за це. Та ми просто не поважаємо себе!

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter