Споживачі послуг банків захистити права можуть тільки в державних судах

Ситуація
Валентина Зайченко3 березня 2011 о 17:23992 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото liveinternet.ru Починаючи з 11 березня 2011 року усі справи у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку
(кредитної спілки), можуть розглядатися тільки державними судами (районними чи міськими). Раніше це могли робити й недержавні третейські суди.

Президент України підписав Закон від 03.02.2011 р., яким заборонено третейським судам розглядати спори щодо захисту прав споживачів. При цьому, навіть якщо третейський суд уже почав розгляд такої справи, то після набрання чинності цим Законом, він повинен припинити розгляд, про що виноситься мотивована ухвала.

Особливо ці зміни важливі для споживачів послуг банку чи кредитних спілок, тобто людей, які брали кредити чи клали гроші на депозит, говорить юрисконсульт Леся Костенко.

Дуже часто договори з банком передбачали умову, за якою усі спори мають розглядатися у третейському суді. Непоодинокі випадки, коли такі третейські суди знаходились в одній будівлі з банком чи іншим чином неофіційно пов’язані з банком. І виносили такі «кишенькові» третейські суди прогнозовані рішення на користь банків.

Тепер це заборонено і звертатися за захистом своїх прав споживач може лише до державного суду. І хоча правосуддя в державних судах теж далеке від ідеального, але у людини, принаймі, є право на апеляційне та касаційне оскарження.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter