Шахрайки видурили у полтавки 5 тисяч гривень, які вона збирала на пам’ятник чоловіку

Новини
Валентина Зайченко28 лютого 2011 о 16:03586 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з freemarket.kiev.uaНещодавно, на вулиці Хорольській пенсіонерка постраждала від шахрайських дій двох жінок, які представились гостями з Білорусії.
Жінки, представившись білоруськими підприємцями, розповіли, що не можуть знайти у Полтаві житло на кілька днів і напросились до самотньої жінки.Жінка знаходилась на вулиці, коли до її будинку підійшла сусідка з двома незнайомими жінками і розповіла, що ті шукають, де зупинитися, повідомляють на сайті обласної міліції.

Жінці стало шкоді, що гості міста у мороз ходять від будинку до будинку і не можуть знайти житло і приютила їх. Гості відразу почали жалітися, що вони привезли у Полтаву 15 тон товарів і хотіли торгувати ними на центральному ринку. Але для цього нібито потрібно заплатити хабар кілька тисяч гривень «деяким» податківцям. «Підриємці» розповіли також, що грошей зараз не мають, а отримають лише, коли почнуть торгувати на ринку, але для цього треба у будь-якому випадку заплатити хабар. Жінки, навіть, додали жалісливу історію про своїх маленьких дітей, які їх нібито чекають в Білорусії. Полтавка розчулилась і без вагань вирішила допомогти жінкам – віддала усі гроші, що були в домі, а це 5 тисяч гривень. Їх жінка, після смерті чоловіка, збирала на пам’ятник.

Жінки взяли гроші і обіцяли повернутися через кілька годин. У залог, жінки, щоправда, залишили прикраси, запевнивши, що вони золоті.

Коли жінки не повернулися навіть під вечір, полтавка почала хвилюватися.

– Жінка розповіла, що майже не пам’ятає, що відбувалося під час розмови. Вона говорить, що перебувала у стані гіпнозу. Не розуміла, що робить і як вона могла повірити незнайомим людям, – говорить Володимир Пасічко, помічник начальника Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області.

Жінка віддала не тільки гроші зі схованки, а й останні гривні, які лежали в гаманці.

Полтавка думала компенсувати хоча б частину, продавши золоті прикраси. Але у ломбарді їй сказали, що то не золото, а добре виготовлена підробка.Вирішується питання про порушення за даним фактом кримінальної справи за статтею 190 Кримінального кодексу України – шахрайство.

Як повідомляють правоохоронці, таким чином, як правило, діють не місцеві, а заїзні шахраї-гастролери, тому затримати їх буде досить важко.

– Встановити особи жінок поки що не вдалося. Документів потерпілій вони не показували. Говорили російською, але чи насправді вони білоруски, підтвердити не можна. За описом, який дала потерпіла, схожих у розшуку немає. Орієнтування ми дали вже по Україні, – говорить Володимир Пасічко.

Міліція радить полтавцям, особливо старшого віку, менше довіряти незнайомим людям на вулиці. У жодному разі не можна впускати до своїх осель людей, не переконавшись, що вони саме ті, ким представляються. А тим, хто все таки став жертвою шахраїв, потрібно якомога швидше повідомляти про це у міліцію.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter