Батьки юних спортсменів Полтави зустрінуться з мером міста, аби захистити дітей

Новини
Ніна Король28 лютого 2011 о 12:50870 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Батьки юних спортсменів Полтави зустрінуться з мером міста, аби захистити дітей
Сьогодні, 28 лютого, о 14 годині ініціативна група батьків вихованців спортшколи «Юність-1» іде до міського голови. Полтавці проситимуть допомоги в мера Олександра Мамая,
аби їхні діти – юні спортсмени – не опинились на вулиці.

Окрім того, батьки плавців вважають, що їхні діти часто хворіють на отити, гайморити, фронтити, інші захворювання дихальних шляхів і шкірні висипи через воду в басейні, котра  у 2010 році взагалі не мінялась і перенасичена хлором (про заміну води не знайшли записів фахівці міської санепідемстанції).

Довідка «Кола»

18 лютого на звернення батьків міська СЕС відреагувала: винесла припис про припинення роботи басейну, бо не знайшла записів про заміну води у 2010 році. Але басейн продовжує працювати і досі.

Тхеквондисти займаються в приміщеннях, де температура повітря +11 градусів, у таких же умовах проводяться змагання: батьки у верхньому одязі, діти в кімоно, нагріваються лише під час поєдинків.

До того ж батьки обурені, що їхні діти не можуть користуватись роздягальнею та душем, роздягаються прямо в холі. Адже дошкільнята та школярі соромляться і бояться заходити туди, оскільки там також перевдягаються дорослі. У дітей забрали роздягальні та душові, лазню, натомість не виділили окремих приміщень.

Окрім вищезгаданого, у спортсменів-плавців у їхні години занять забирають дві доріжки із шести. Під час тренувань паралельно купаються в басейні відвідувачі «Спартака». Тобто години відвідувань не розділені.

У спортшколи «Спартак» відібрали медпункт, де могли надавати допомогу дітям, коли щось станеться. Нині спортивний лікар не займає вже цю кімнату біля басейну, а знаходиться в тренерській.

Заняття в холодних залах та в хлорі можуть стати платними – 300 гривень

Ситуація щодо спортивного комплексу де знаходиться спортклуб «Спартак» та спортивна школа «Юність-1» у Полтаві критична. Будівля спорткомплексу зводилась 40 років тому для юних полтавців. Та нині виходить, що безкоштовні заняття скоро можуть піти в небуття, талановиті діти опиняться на вулиці, а не розвиватимуть свої здібності. Адже за заняття в спортшколі «Юність-1», як говорить її директор Ганна Шапка, батьки змушені будуть платити не менше 300 гривень за місяць Це зумовлено новим договором, який вона мусить підписати. Нині жінка не підписує цього документу (договору про суборенду на 2011 рік),  бо діти як і раніше, вважає вона і батьки, повинні займатись безкоштовно. Батьки ж і так купують форму та інше приладдя для юних спортсменів, фінансово підтримують дітей при виїздах на змагання.

З історії проблеми

Раніше в будівлі була лише дитячо-юнацька спортивна школа «Юність-1», належала ФСТ «Україна». Та ФСТ стало фактично банкротом, тому спортшкола шукала опіки в обласної адміністрації, щоб її взяли в комунальну власність Полтавщини. Колишній мер Полтави Андрій Матковський, будучи очільником міста, узяв «Спартак» у комунальну власність, пообіцяв відремонтувати, підтримувати в хорошому стані. Процедура була оформлена з порушенням законодавства з самого початку і передання відбулось зі скандалом. Із 2009 опинившись у комунальній власності міста, спортшкола стала суборендарем, а орендарем ТОВ СК «Спартак» (до числа інвесторів якого приписують і Андрія Матковського та його друзів). Нині «Спартак» потроху витісняє вихованців школи з приміщення: тепер залишились лише три приміщення для спортсменів, але не окремі. У них паралельно займаються й відвідувачі СК «Спартак».

Менш ніж за два роки стіни спорткомплексу довелось покинути вихованцям-гірськолижникам, інвалідам, футзалістам.

На спорткомплексі СК «Спартак» його інвестори заробляють гроші, відремонтували ті приміщення, де займаються за плату дорослі полтавці.  У коридорах стеля волога і з грибком. А низька температура повітря під час тренувань призводить до частих застуд у дітей.

Довідка «Кола»

Хлор у воді, що перевищує норму, згубно діє на імунну систему людини. При великій концентрації хлору в роті виникає відчуття металу.

Щоб замінити воду в чаші басейну «Спартака» потрібно чотири – п’ять діб, залежно від пори року. Взимку – п’ять. При цьому переплата в тому місяці, коли міняють 900 кубічних метрів  води, становитиме на 10 тисяч гривень більше за енергоносії.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter