Сьогодні міський голова Полтави розповів освітянам притчу і пообіцяв виплатити зарплату

Новини
25 лютого 2011 о 17:441023 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Сьогодні міський голова Полтави розповів освітянам притчу і пообіцяв виплатити зарплату
Олександр Мамай узяв участь на засіданні колегії управління освіти.
Він потішив вчителів приємною новиною та зазначив кілька важливих, на його погляд, проблем.

Фото Юлії КоржФото Юлії Корж- У нас проблема не лише з фінансування позашкільних, шкільних і  дошкільних закладів. А й проблема з фінансуванням заробітної плати. Я думаю, що  ви знаєте, що  на сьогодні в міському бюджеті не вистачає 13 мільйонів не вистачає на заробітну плату. Ви, мабуть, вже чули, що повинні будете йти на 2 неділі за свій рахунок. Але хочу вас заспокоїти. Жоден вчитель чи директор Полтави в цьому році за свій рахунок не підуть. Тому що в нас є бюджетні другі статті. Це і висвітлення діяльності, й реклама, і допомога іншим закладам. Тому ми всі кошти будемо спрямовувати звідтіля на освіту та охорону здоров’я. Всі будемо працювати. Тому що якщо ми всі підемо за свій рахунок на 2-а тижні, то так і навчимо дітей.

Міський голова Полтави пообіцяв відвідати всі школи міста до кінця наступного тижня. А ще разом із управлінням освіти  -  допомогти полтавській школі №5,  яка дещо «кульгає»,  у порівнянні з іншими школами міста.

Олександр Мамай, міський голова Полтави. Фото Юлії КоржОлександр Мамай, міський голова Полтави. Фото Юлії Корж

Однією з порад Олександра Мамая до керівників шкіл стало звернення уваги на харчування дітей.

- Якось, я став свідком, коли діти однієї з місцевих шкіл несли на миття посуду тарілки повні перлової каші. Мені особисто та каша сподобалась. Я б її з’їв. Але ж діти втратили ті калорії, які їм так необхідні. На аркуші вони є, але дитина їх не отримала.

Попросив міський голова зосередити увагу над зайнятістю дітей.

– Є відсоток дітей, батьки яких займаються лише особистими справами. Проблема №1 – це щоб діти конкурували в навчанні, спорті. І не дай Бог, щоб вони не збилися зі шляху. Щоб вони побільше були зайняті. Можливо це конкурси чи якісь змагання. Стимулюйте їх, нехай постійно конкурують.

Окрім звернень і порад, Олександр Федорович розповів притчу, якою хотів наголосити про важливість надання уваги своїм дітям:

- Приходить тато додому. Син говорить: «Ми  ж з тобою домовлялись що ти прийдеш раніше. Давай може, хоч завтра так прийдеш». Батько каже – «Не можу пообіцяти. Дуже багато роботи». Тоді син питає: «Тато,  а скільки ти заробляєш?». Батько відповідає: «100 гривень за годину». Проходить час. Син підходить і просить в татка позичити йому 200 гривен. Каже: «А коли виросту я тобі віддам». Батько скільки  не запитував навіщо сину гроші -  той не зізнавався. Батько не витримав, приніс – дав йому 100 гривень. І коли син ховав їх під подушку, помітив, що там в нього є вже 100 гривень. Батько запитав, навіщо ж він тоді в нього просив гроші, якщо вже має 100 гривень. Син відповів: «А то я в мами позичив, що б тобі завтра зранку дати 200 гривень, щоб ти на 2-ві години раніше прийшов додому»