Що робити, коли вашу квартиру залили сусіди

Новини
Валентина Зайченко23 лютого 2011 о 17:353195 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото: vp.donetsk.ua Якщо ви проживаєте у багатоповерхівці, завжди є ризик бути затопленим сусідами зверху.

І раз вже так сталося, то слід пам’ятати про ряд дій, які необхідно вчинити власникам постраждалої квартири, говорить юрисконсульт Леся Костенко.

Перш за все треба викликати комісію зі своєї ЖЕО. Заяву про виклик на ім’я начальника ЖЕО треба подати якнайшвидше після затоплення і обов’язково у письмовій формі, бо звертатися усно чи по телефону малоефективно і бездоказово.

У заяві зазначається, що у зв’язку із затопленням вашої квартири за такою-то адресою, такого-то числа, ви просите направити до вас комісію для огляду пошкодженого помешкання та встановлення причин затоплення. Заява складається у 2-х примірниках: один – для ЖЕО, другий – залишається у вас. На вашому примірнику секретар начальника ЖЕО має поставити вхідний номер, дату прийняття, свою посаду, прізвище, поставити підпис. Цей примірник – ваш доказ звернення, тому його обов’язково зберігають.

Комісія ЖЕО відповідно до «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом Держкомкомунгоспу № 76 від 17.05.2005 р., після огляду вашого помешкання має скласти Акт за встановленою формою. В Акті фіксується сам факт аварії в системі опалення чи водопостачання і описується, що саме було залито та пошкоджено. Треба прослідкувати, щоб в Акті зафіксували детальний перелік усіх затоплених місць: стіни, стеля, двері, підлога, меблі, речі тощо. Також в Акті комісія фіксує свої висновки щодо причин затоплення. Акт затверджується начальником ЖЕО і завіряється круглою печаткою. Один примірник Акут видається потерпілій стороні.

Наступний крок – оцінити вартість пошкодженого майна, тобто завдані вам збитки та суму, яка необхідна для проведення відновлюваного ремонту. Це ви робите не самі, а лише спеціалістом – кваліфікованим експертом-оцінювачем, який має відповідний документ на право заняття оціночною діяльністю. Він оглядає квартиру, робить якісні фотографії пошкодженого майна і складає експертний висновок. Але треба зважити на те, що послуги оцінювача не є дешевими.

З цими документами можна звертатися до суду з позовом про відшкодування завданих збитків. Але перед цим обов’язково спробуйте мирно залагодити справу з сусідами: покажіть їм Акт ЖЕО та експертний висновок оцінювача як доказ того, що суму, яку ви просите відшкодувати, не є вигаданою вами, а відбиває реальні збитки.

Якщо ж сусіди на контакт з вами не йдуть, то тоді можна подавати цивільний позов до районного (міського) суду про стягнення конкретної суми завданих збитків, сюди ж можна включити вартість послуг оцінювача та юриста, якщо вони підтверджені документально і з документів видно, що надані послуги прямо пов’язані з наданням допомоги у справі залиття квартири.

Можна також просити суд відшкодувати і моральну шкоду, але її обов’язково треба обґрунтувати як в позовній заяві, так і потім у судовому засіданні, причому загальних фраз про моральні страждання буде замало. Вартість збитків, витрат і моральної шкоди складатимуть ціну позову. При цьому мито сплачується у розмірі 1% від ціни позову.

І ще одне. Не спішіть робити ремонт у пошкодженій квартирі. Треба зачекати до набрання чинності рішенням суду, оскільки відповідач може оспорювати суму збитків і суд може призначити судову будівельно-технічну експертизу.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter