День соборності полтавці відсвяткували біля пам’ятного знаку Симону Петлюрі

Фото
Валентина Зайченко22 січня 2011 о 20:59851 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 День соборності полтавці відсвяткували біля пам’ятного знаку Симону Петлюрі
Фото та відео. Кілька десятків полтавців зібралося відзначити День соборності України біля пам’ятної дошки Симона Петлюри, що висить на будівлі Полтавської державної аграрної академії.

У Полтаві в цей день говорили про єдність народу в будь-якій ситуації та про боротьбу зі злом, яке заважає зберігати традиції, культуру та мову.

Полтавці проспівали гімн, помолилися за Україну та поклали квіти до пам’ятної дошки на честь Симона Петлюри, голови Директорії Української Народної Республіки, головного отамана військ УНР.

У молитві Єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір просив у бога сил для українців на боротьбу зі злом, яке загрожує українській церкві, мові та традиціям.

Були на заході і представники кількох політичних сил. Але як зазначив Петро Ворона, депутат обласної ради від «Нашої України», на свято єдності прийшло менше людей, ніж очікувалось.

– Як показав референдум 91-го року, подавляюча більшість українців хочуть бути єдиним народом і жити в незалежній державі. Попри це, деякі політичні сили досі спекулюють на певних відмінностях, які є між українцями. Але такі відмінності є у будь-якого народу, – сказав Микола Кульчинський, народний депутат Верховної Ради України, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта». – Сьогодні свято єдності. За неї вболівав і Симон Петлюра, який був вбитий російськими спецслужбами. Те, що хотіли українці на початку 20-го століття, справдилось зараз – країна об’єдналася і стала незалежною. Симон Петлюра віддавав все своє життя за це. Імперська спадщина деформувала наші душі та психіку. Щоб цього позбавитись, потрібен час. І цей час працює на соборність українців.

Микола Кульчинський заявив, що без представників патріотичних сил у міській раді Полтави дуже понуро. Петро Ворона також нарікав на те, що він хоч і є представником патріотичних сил в обласній раді, але частка їх там дуже мала.

Довідка

День соборності України – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.