Головні події з історії Полтави при правлінні Анатолія Кукоби

Новини
Валентина Зайченко18 січня 2011 о 11:291673 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Анатолій Кукоба Фото з vorskla.com.ua Анатолій Кукоба був першим мером Полтави з початку незалежності України. 

Нагадаємо, 17 січня на 63-му році життя помер попередній міський голова Полтави. Чим запам’ятався Анатолій Кукоба
  • Він єдиний в Україні міський голова, який очолював цю посаду п’ять разів (у 1990, 1994, 1998, 2002 та 2006 роках). За це його навіть охрестили у народі «батьком Полтави».
  • З листопада 1999 року по березень 2000-го був головою обласної адміністрації.
  • Анатолій Кукоба деякий час суміщав дві посади – міського голови Полтави та Народного депутата України. Але через проблеми, з цим пов’язані, та через негативне сприйняття такого сумісництва депутатським корпусом міської ради Кукоба пішов у відставку на користь депутатства у Верховній Раді. Нардепом обирався двічі.
  • За освітою Анатолій Кукоба інженер-будівельник. Тому не дивно що саме за його правління Полтава інтенсивно розбудовувалась. За його ініціативою у Полтаві побудували три сучасні підземні переходи, серед них підземний перехід «Злато місто», який слугує і торговим центром.
  • За сприяння Анатолія Тихоновича побудований і храм Віри, Надії та Любові навпроти парку «Перемога», відтворений Свято-Успенський кафедральний собор.
  • З ініціативи Кукоби у Полтаві встановили пам’ятник Марусі Чурай.
  • За часів Кукоби Полтава неодноразово виборювала звання міста кращого благоустрою, крім цього отримала Державну премію  України в галузі архітектури за комплексну реконструкцію.
  • За сприяння Анатолія Тихоновича Полтава урочисто і «з розмахом» відзначила свій 1100-й день народження.
  • Колишній мер опікувався молодими талантами – керував Фондом захисту і підтримки талановитих дітей.
  • За керування Анатолія Тихоновича відбувся продаж Кадетського корпусу, історичної та архітектурної пам’ятки. З того часу його намагаються повернути у власність міста вже два наступних мери – Андрій Матковський та Олександр Мамай.
Коротка біографічна довідка Народився 8 листопада 1948 року в Полтаві, в робітничій сім’ї. Закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут, інженер-будівельник. Трудову діяльність розпочав робітником. Після закінчення інституту та служби у Збройних силах працював майстром, інженером, начальником будівельної організації. З 1977 року перебуває на виборних посадах у місцевих органах влади, де здебільшого вів питання капітального будівництва. У квітні 1990 року очолив Полтавську міську раду. Один із співзасновників Асоціації міст України. Брав активну участь у підготовці ряду нормативних актів, у тому числі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Роки його перебування на чолі міського самоврядування характеризуються інтенсивним соціально-економічним розвитком Полтави, зміцненням міського комунального господарства, розвитком інфраструктури міста. За ці роки було запроваджено ряд ефективних соціальних програм. Чимало зроблено в розвитку охорони здоров’я населення, транспорту, зв’язку, благоустрої. Значних успіхів досягнуто у виконанні міської комплексної програми відродження Полтави як духовного та культурного центру України. Полтава - єдине місто в Україні, удостоєне за успіхи в соціально-економічному розвитку Почесної грамоти Кабінету Міністрів України та Державної премії України в галузі архітектури за комплексну реконструкцію історичного центру міста. Полтава неодноразово визнавалася містом кращого благоустрою. Лауреат Державної премії України в галузі архітектури. Заслужений будівельник України. Кандидат технічних наук. Проводить велику громадську та благодійну роботу. Він - один із співзасновників і почесний президент Фонду захисту та підтримки талановитих дітей. Почесний громадянин міста Полтави. Удостоєний нагороди Української академії наук національного прогресу - срібної медалі «За видатні заслуги у прогресі суспільства», відзнаки Президента України «Орден князя Ярослава Мудрого» IV ступеня. Лауреат Всеукраїнської програми «Лідери регіонів», Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter