ДАІ готує водіям нові правила

Ситуація
Валентина Зайченко20 грудня 2010 о 11:422938 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото: segodnya.ua ДАІ пропонує їздити в містах не вище 70 км / год, а штрафи за водіння у стані сп’яніння можуть досягти 17 тисяч.

Водіїв насторожила новина: із січня в Україні нібито вводять нові величезні штрафи за порушення правил дорожнього руху, змусять водіїв їздити цілодобово з ввімкненими фарами, приберуть «бонусні» 20 км / год, на які сьогодні можна безкарно перевищувати допустиму швидкість.

Як з'ясувала «Сегодня», зміни готуються, але вони набудуть чинності не з 1 січня, а не раніше, ніж через 3-4 місяці, адже для цього треба серйозно міняти не тільки ПДР, а й Адмінкодекс, на що має право тільки Верховна Рада.

- Ми не говоримо про підвищення штрафів за всі порушення, а тільки за найнебезпечніші. Це перетин залізничних переїздів (штрафи можуть підняти в 3-5 разів, до 1700-2000 грн., якщо водієм створена аварійна ситуація або є матеріальний збиток. - Авт.), керування авто в нетверезому стані, перевищення швидкості (хочуть ввести градацію : чим більше перевищив - тим більше заплатив), - сказав керівник прес-служби ДАІ Євгеній Кравець. - Права як вилучали, так і будемо вилучати тільки за порушення, які передбачають цю процедуру, наприклад, пияцтво за кермом, проїзд на червоне світло. До кінця грудня напрацювання з'являться на сайті департаменту ДАІ для обговорення, сподіваємося, що до квітня документ потрапить до Верховної Ради.

З нових правил дорожнього руху приберуть «бонусні» 20 км / год до дозволеної швидкості і заборонять «некоректно» вмикати «аварійку»

Основні зміни в ПДР

1. Заборона їздити на гумі, що не відповідає сезону.

При температурі повітря нижче +7 градусів необхідні шини із зимової, більш м'якої гуми, при більш високій температурі - шини з твердої літньої гуми.

2. Введення їзди з включеним ближнім світлом фар у зимову пору року цілодобово (пропонується з жовтня по березень) по місту і в будь-який час року за містом. 3. Введення коректного користування аварійною сигналізацією.

«Аварійку» можна включати тільки при несправності авто або щоб позначити його розташування там, де дозволено зупинку. Водій повинен при цьому знаходитися поряд з машиною. Якщо, наприклад, водій зупинився під заборонним знаком, включив «аварійку» (типу зламався), а сам пішов у магазин - штраф (435-510 грн.).

4. Заборона перевозити дітей до 12 років без спецкрісла (зараз школярів можна перевозити без нього тільки на задньому сидінні).

5. Збільшення максимальної швидкості руху за містом до 110 км / год на дорогах з розділовою смугою.

Чинними правилами така швидкість фактично дозволена (за містом можна їхати 90 км / год плюс перевищення ще до 20 км / год не карається).

6. При зупинці автомобіля інспектором водій зобов'язаний не виходити з нього, а перебувати за кермом, тримаючи руки на ньому.

Так заведено в Європі для забезпечення безпеки інспектора від несподіваного нападу з боку водія. Підійшовши до машини, інспектор може запропонувати водієві вийти з авто і пройти в безпечне (для інспектора, щоб його не збили інші машини, адже він стоїть ліворуч від автомобіля) місце для роз'яснення причин зупинки.

7. Заборона групових вуличних гонок.

Небезпека таких гонок очевидна. Зараз може бути тільки штраф за перевищення швидкості (255-680 грн.). Пропонується прирівняти відповідальність за участь у перегонах до водіння авто в нетверезому стані.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter