Через пожежу, яку влаштували безхатченки, у центрі Полтави евакуювали 11 осіб

Новини
Валентина Зайченко20 грудня 2010 о 14:22906 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з news.bigmir.netДнями у підвалі полтавської триповерхівки через підпал невідомих осіб виникла пожежа.
Вогнем знищено сміття та пошкоджено водо- та електрокомунікації.

– Коли пожежники прибули за викликом, то в підвалі вже сильно палали дві підсобки. Нічого цінного там не було – лише сміття. Але задимлення всього будинку було вже достатньо сильним. Через це довелося евакуювати 11 осіб, – розповіла Світлана Рибалко, помічник начальника ГУ МНС України у Полтавській області. – Серед евакуйованих – двоє інвалідів, які не могли самостійно виходити, двоє дітей віком до 10-14 років та дворічна дитина.

Як розповіла Світлана Рибалко, пожежники бачили у підвалі сліди того, що там хтось проживає.

– Проблема того, що у відкритих підвалах багатоповерхівок облаштовуються бездомні люди, дуже велика. Адже це часто стає причиною пожеж, а інколи і смертей, – говорить Світлана Рибалко.

Вона розповіла про випадки кількарічної давнини, коли через таку пожежу у підвалі повністю згоріли дві квартири на першому поверсі. На щастя, з людей тоді ніхто не постраждав.

– Нещодавно працівники МНС проводили рейди Полтавою по виявленню підвалів, які можуть нести небезпеку. Так ось відкритих підвалів у Полтаві дуже багато. Цю інформацію ми повідомляємо відповідним ЖЕДам, – говорить Світлана Петрівна. – Мешканці будинку по вулиці Короленка повідомили, що не раз скаржилися в ЖЕД, що їх підвал відкритий.

Але, як зазначила Світлана Рибалко, відвернути небезпеку можуть і самі мешканці, придбавши замок, адже наслідки можуть бути трагічними.

З іншої сторони, якщо всі підвали будуть закритими, може побільшати смертей безхатченків, які просто замерзатимуть на вулиці. Три з половиною роки тому у Полтаві закрили таку установу, де безхатченки могли перебувати якийсь період. Спеціальний приймальник-розподільник для бездомних не відповідав санітарним та іншим нормам, а коштів на його ремонт не було.

Тому і залишається бездомним людям або грітися у підвалах або замерзати на вулиці. Мабуть, у підвалах Полтави потрібно розвісити оголошення та інструкції по техніці безпеки під час поводження з вогнем. Можливо, хоч це зменшить кількість смертей та пожеж через верству населення, яка не має власного житла.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter