Експерти визначили 5 технологій, що змінять світ у найближчі 5 років

Дозвілля
Валентина Зайченко17 грудня 2010 о 16:07585 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото: tsn.ua Корпорація IBM представила аналітичний звіт Next Five in Five: п'ять інноваційних технологій і розробок, які можуть з'явитися до 2015 року.

За прогнозами аналітиків, до 2015 року мобільні пристрої стануть "більш персональними", іншими словами, вони будуть ще більше допомагати людині в її особистому повсякденному житті, повідомляє ТСН.

Зокрема, суттєві зміни відбудуться на ринку навігаційних і LBS-рішень (мобільних додатків, що використовують інформацію про поточне місцезнаходження користувача). Смартфони зможуть не тільки прокладати оптимальний маршрут, але й, наприклад, повідомляти про кількість вільних місць на парковці біля офісу чи магазину, до якого ви прямуєте.

Протягом наступного п'ятиріччя з'являться і перші комерційні системи, здатні створювати тривимірне зображення в просторі, побачити яке можна буде неозброєним оком, - у звіті IBM ця технологія називається тривимірною голографією.

Вчені підкреслюють, що мова йде не про ефект глибини, що формується на площині (а зараз в 3D-телевізорах та інших пристроях ми є свідками саме такого підходу), а про дійсно тривимірні об'єкти, як у науково-фантастичних фільмах.

Голограми виводитимуть не тільки спеціальні стаціонарні проектори, але і смартфони. Людина, наприклад, зможе побачити свого співрозмовника у повітрі над пристроєм, створюючи ефект розмови віч-на-віч. Щоправда, вчені не уточнюють, буде це протягом 5 років або пізніше.

На думку IBM, революція відбудеться у сфері портативного електроживлення і до 2015 року можна очікувати якісно нових батарей високої ємності.

Зазвичай ємність і потужність акумуляторних батарей зростає на 7% на рік. Протягом же наступних 5 років пристрої зможуть запропонувати в 10 разів більший час автономної роботи. Відбудеться це внаслідок розробки нових способів отримання енергії, наприклад, з руху (маленькі динамомашини) або навіть з повітря - науковці мають намір перетворювати на електричну енергію в ланцюгах мобільної електроніки заряджені частинки, що знаходяться в повітрі.

З переходом на водяне охолодження суперкомп'ютери, кількість яких у світі постійно зростає, будуть опалювати все більшу кількість будинків, тим самим більш раціонально використовуючи відпрацьовану енергію.

Зауважимо, що попередні прогнози IBM хоча і не збувалися на 100%, але багато в чому збігалися з розвитком технологічної сфери.

Так, наприклад, в 2007 році компанія передбачила, що протягом 5 років мобільний телефон стане одночасно банком, гаманцем, квитком на транспорт і порадником при виборі товару в магазинах. Майже все це зараз мобільники вже пропонують.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter