Юні розсошенські дипломати побували у Польщі

Дозвілля
Валентина Зайченко11 листопада 2010 о 23:551078 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Юні розсошенські дипломати побували у Польщі
Семеро учнів Розсошенської гімназії центру дитячої дипломатії «Юність» побували у Малопольському воєводстві Польщі.

Столицею Малопольського регіону є місто Краків.

В Розсошенській середній школі вже три роки діє Центр дитячої дипломатії громадська організація «Юність». В ньому зараз займається 78 дітей.

За словами директора школи Тетяни Тягнирядно, у центрі діти дізнаються про різні країни, їх культуру, традиції, вчаться культурі спілкування, толерантності.

Це не перша поїздка наших учнів за кордон, вже була екскурсія У Польщу та Словаччину. У лютому планується ще дві поїздки – у Польщу і Німеччину та у Польщу і Чехію, – розповідає Тетяна Тягнирядно, директор Розсошенської гімназії.

Організовує поїздки Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку (місто Кременчук). Кошти надають батьки дітей, які подорожують.

– У поїздках беруть участь діти, які показали себе з кращої сторони, навчаючись у центрі дипломатії . Учні, роботи яких були визнані кращими, отримали право поїхати у Польщі, – розповіла Тетяна Тягнирядно.

До Польщі їздили учні 9 та 10 класів Дар’я Горбонос, Євген Славний, Денис Шевченко, Катерина Максименко, Асель Туякбаєва, Олександр Король та Микола Купченко з керівником групи Людмилою Шевченко.

Учні відвідали Краків, колишню столицю Польщі, місце коронування польських королів, занесене у список всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. Також побували старовинній соляній шахті у Вєлічці, що знаходиться під землею на глибині 135 метрів.

Особливо вразив учнів Ягелонський університет, що є старовинною будівлею міста, де навчався Микола Копернік. Відвідавши університет, вся група мала змогу поспілкуватися із студентами української кафедри. У кафедральному соборі діти зустрілися та поспілкувалися з ксьондзом. Сподобалася юним дипломатам  екскурсія до Королівського Замку на Вавелі. У соборі покояться практично всі польські королі. У храмі пройшло 37 королівських коронацій. Найкрасивіша часовня Вавеля – часовня Сигизмунда, до якої група піднімалася, щоб побачити відомий колокол ХVІ століття.

Нагадаємо, нещодавно у Розсошенську гімназію приїжджав Посол Нігерії.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter